T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Tekirdağ Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Tekirdağ Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tekirdağ Devlet Hastanesinde Bir İlk - Whiplee Operasyonu

Güncelleme Tarihi: 04/07/2019

Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Yüksel BEYAZ Hastanemizde göreve başladığı 01.04.2019 tarihinden itibaren Türkiye'nin belli merkezlerinde ya da sadece 1-2 büyük merkezde yapılabilen ameliyatları gerçekleştirerek takdire şayan başarılı operasyonlara imza atmıştır.

Gerçekleştirmiş olduğu başarılı Karaciğer Tümörü (Subtotal Kolektomi+ Sağ Hepatektomi+ Metaztazektomi), Pankreas Tümörü (Pankreaticoduodenektomi/Whiplee Operasyonu)(Nadiren yapılan bir operasyon), Mide Tümörü (Gastrektomi), Böbrek Üstü Bezi Tümörü ( Tiroid+ Paratiroid Tümörü (Tiroidektomi+Paratiroidektomi+ Boyun Disseksiyonu)(Laporoskopik Surrenalektomi), Meme Tümörü (Mastektomi), Kalın Bağırsak Tümörü (Laparoskopik Low Arterior Rezeksiyon), Yemek Borusu Tümörü (Laporoskopik ve Torakoskopik Total Özofajektomi) pek çok onkolojik ameliyatları ile hastalarımıza şifa dağıtmaya devam etmektedir.

Önümüzdeki süreçte de Hastanemizde Türkiye'nin belli merkezlerinde ya da sadece 1-2 büyük merkezde yapılabilen özellik arz eden ameliyatlar için gerekli altyapı ve çalışmalar devam etmekte olup, Tekirdağ'ımız ve çevresindeki tüm halkımıza sağlık hizmetleri ulaşılabilir, etkin, verimli ve örnek teşkil edecek şekilde yürütülmeye devam edecektir.

Başta Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Yüksel BEYAZ olmak üzere; Uzm. Dr.Şener OKUL, Uzm.Dr.Özcan KOÇAK, ameliyat ve tedavi sürecinde katkısı bulunan Tüm Sağlık Ekibine Üstün Gayretleri ve Başarıları Çalışmaları İçin Canı Gönülden Teşekkür Ederiz...

Whiplee Operasyonu (Pankreas Tümörü) Tekirdağ'ımızda bir ilk olup, Hastanemizde Cerrahi Onkoloji Ameliyatları gerçekleştirilmeye devam edecektir.


DrYukselBEYAZ2.jpg